REKLAMA

Strzelcy IV Liga sezon 2021/22

Tabela ligowa IV liga sezon 2021/22

Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points
1 WOLANIA Wola Rz. 0 0 0 0 0 0 0
2 LIMANOVIA Limanowa 0 0 0 0 0 0 0
3 WATRA Białka Tatrz. 0 0 0 0 0 0 0
4 POPRAD Muszyna 0 0 0 0 0 0 0
5 BOCHEŃSKI KS 0 0 0 0 0 0 0
6 OKOCIMSKI Brzesko 0 0 0 0 0 0 0
7 GLINIK Gorlice 0 0 0 0 0 0 0
8 LUBAŃ Maniowy 0 0 0 0 0 0 0
9 TARNOVIA Tarnów 0 0 0 0 0 0 0
10 TERMALICA II Nieciecza 0 0 0 0 0 0 0
Artykuły filtrowane wg daty: styczeń 2021
piątek, 29 styczeń 2021 11:25

Prasówka: Udana runda Wolanii

      W ostatnich latach Wolania przeszła ciekawą drogę. W 2014 roku podtarnowski klub odniósł historyczny sukces, awans wówczas do małopolsko-świętokrzyskiej III ligi, w której występował przez dwa sezony. Kolejne dwie edycje rozgrywek Wolania spędziła w IV lidze, a potem w sezonie 2018/19 grała nawet w tarnowskiej klasie okręgowej. Zespół z Woli Rzędzińskiej w poprzednich rozgrywkach odrodził się. Nie tylko znowu występował na czwartoligowym szczeblu, ale przede wszystkim – pomimo statusu beniaminka – osiągnął bardzo dobre rezultaty. Ostatecznie na koniec zmagań w grupie wschodniej małopolskiej IV ligi podopieczni Tomasza Juszczyka uplasowali się na 2 miejscu w tabeli. Wyżej była tylko tarnowska Unia, która zdobyła mistrzostwo i awansowała do barażu o III ligę. Pozycję wicelidera w kampanii 2019/20 Wolania zapewniła sobie dzięki udanej postawie w rundzie jesiennej, ponieważ z powodu epidemii koronawirusa zmagania w niższych klasach w ubiegłym roku zakończyły się przed czasem i wiosną piłkarze już nie rywalizowali.
     Przed obecnym sezonem klub z Woli Rzędzińskiej nie mierzył aż tak wysoko. Głównym celem drużyny było zapewnienie sobie miejsca w grupie mistrzowskiej. Po jesiennych zmaganiach Wolania jest bardzo blisko zrealizowania swojego celu. Na półmetku obecnych rozgrywek zajmuje 8 miejsce w tabeli. Co najważniejsze, ma ośmiopunktową przewagę nad Tarnovią, która zamyka pierwszą część zestawienia. Zespół trenera Tomasz Juszczyka już na początku piłkarskiej wiosny będzie mógł zagwarantować sobie miejsce wśród najlepszych zespołów, które później powalczą o tytuł i możliwość gry w barażach.
   Jesienny bilans meczów Wolanii można uznać za całkiem udany. W trakcje minionej rundy podtarnowski zespół ośmiokrotnie wygrywał, trzykrotnie remisował i czterokrotnie schodził z boiska w roli pokonanego. Strzelił dotychczas 28 bramek, stracił natomiast 16. Za zdobywanie goli odpowiadają głównie Mateusz Michoń oraz Dominik Minorczyk. Ten pierwszy jest najlepszym strzelcem drużyny, mając w swoim indywidualnym dorobku osiem trafień.
     W prawdzie na półmetku poprzednich rozgrywek Wolania była wiceliderem, ale mimo niższej pozycji w tym sezonie jej jesienny dorobek nie jest zdecydowanie gorszy. Zdobyła bowiem tylko pięć punktów mniej, na dodatek w mniejszej liczbie spotkań. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby w kilku meczach nie pojawiły się problemy ze skutecznością, na przykład w zremisowanym pojedynku z Popradem Rytro. Dla kibiców z Woli Rzędzińskiej dobrym prognostykiem jest świetna końcówka rundy w wykonaniu ich ulubieńców, którzy najwyższe jesienne zwycięstwa odnieśli w dwóch ostatnich kolejkach, pokonując 4:1 Glinik Gorlice i gromiąc aż 5:0 ekipę GKS-u Drwinia.
     Wiele wskazuje na to, że jeśli Wolania pozostanie na właściwych torach, wiosną w grupie mistrzowskiej może jeszcze dać się we znaki najlepszym czwartoligowym drużynom. Obecnie podopieczni Tomasz Juszczyka przygotowują się do tegorocznej odsłony rozgrywek. Drużyna trenuje na sztucznym boisku w Woli Rzędzińskiej i ma zaplanowaną serię meczów sparingowych. Wiosenne zmagania Wolania zainauguruje w ostatni weekend marca, kiedy w ramach 18 kolejki na własnym stadionie zmierzy się z nisko notowanym Okocimskim Brzesko.
 
Źródło: Sławomir Kruczek, TEMI
FOTO: Henryk Świerczek,
Opublikowano w Wolania
stat4u