REKLAMA

Strzelcy IV Liga sezon 2021/22

Tabela ligowa IV liga sezon 2021/22

Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points
1 WOLANIA Wola Rz. 0 0 0 0 0 0 0
2 LIMANOVIA Limanowa 0 0 0 0 0 0 0
3 WATRA Białka Tatrz. 0 0 0 0 0 0 0
4 POPRAD Muszyna 0 0 0 0 0 0 0
5 BOCHEŃSKI KS 0 0 0 0 0 0 0
6 OKOCIMSKI Brzesko 0 0 0 0 0 0 0
7 GLINIK Gorlice 0 0 0 0 0 0 0
8 LUBAŃ Maniowy 0 0 0 0 0 0 0
9 TARNOVIA Tarnów 0 0 0 0 0 0 0
10 TERMALICA II Nieciecza 0 0 0 0 0 0 0
Artykuły filtrowane wg daty: marzec 2020
piątek, 27 marzec 2020 08:00

W ogniu pytań - Łukasz Mikrut


    Przerwa w ligowych rozgrywkach potrwa nie wiadomo jak długo,  kibice zamknięci w czterech ścianach z utęsknieniem czekają na powrót futbolowych emocji, a my wykorzystując ten niekorzystny czas zapraszamy was, drodzy fani, do powspominania minionych czasów. W serii "W ogniu pytań" cofnęliśmy się o kilka lat wstecz, by porozmawiać z byłymi zawodnikami i działaczami Wolanii jak pamiętają swój czas w klubie z Woli Rzędzińskiej. Na pierwszy ogień wybraliśmy Łukasza Mikruta. Popularny "Miki" przez dekadę strzegł dostępu do bramki wolańskiego klubu. Wraz z zespołem przeżywał dobre, jak i te złe momenty. Poza boiskiem spokojny człowiek, jednak między słupkami nie pozwalał sobie w kasze dmuchać. Stanowczy zawodnik, który miał swoje zdanie i zasady. #zostanwdomu i zapraszamy do lektury.
 

 
Łukasz Zając: Przychodziłeś do Wolanii w sezonie 2005/06. Możesz przybliżyć kulisy tego transferu ?
Łukasz Mikrut:  Przyszedłem do klubu za kadencji trenera Romana Ciochonia. On i zarząd chcieli wzmocnić pozycje bramki i ściągnięto mnie wtedy z Okocimskiego Brzesko. Wolańskie klimaty już znałem, bo w latach 1999/2000 grałem już w barwach klubu z Woli Rzędzińskiej. Byłem wtedy młodym zawodnikiem wypożyczonym z Unii Tarnów. Znałem wielu zawodników, z niektórymi nawet wychowałem się w Unii Tarnów. W drużynie szybko się zaaklimatyzowałem, dobrze mnie przyjęto.
 
Łukasz Zając: Pamiętasz swój pierwszy sezon w barwach wolańskiego klubu ?
Łukasz Mikrut: Najbardziej chyba pamiętam, że Wolania wtedy oddała do użytku nowy stadion. Na tamte czasy robił wrażenie. Jeśli chodzi o aspekt sportowy to niestety przez reorganizację był to sezon spadkowy. Zajęliśmy wtedy 9 miejsce i spadliśmy z ligi. Wystarczyło zająć jedno miejsce wyżej i byśmy się utrzymali, ale się nie udało. Bolało jak cholerna. 
 

 
Łukasz Zając: W sezonie 2009/10 Wolania grała w mocnej, jedno grupowej 4 lidze. Jak oceniasz poziom tych rozgrywek w porównaniu z obecnym podziałem 4 ligi na dwie grupy ?
Łukasz Mikrut: Była to naprawdę bardzo mocna 4 liga. Myślę, że w jakimś stopniu można ją porównać do dzisiejszej 3 ligi. Było dużo drużyn z regionu krakowskiego i one w dużym stopniu podnosiły poziom rozgrywek. 
 
Łukasz Zając: Dzień przed startem rozgrywek sezonu 2010/11 doznałeś kontuzji. Możesz nam powiedzieć coś więcej o tym urazie ?
Łukasz Mikrut: Pamiętam to bardzo dobrze. Po okresie przygotowawczym był to ostatni trening przed startem ligi, byłem bardzo dobrze przygotowany i czułem się bardzo mocny, ale podczas interwencji uszkodziłem kolano. W trybie ekspresowym ściągnięto wtedy Tomasza Libere. Ja oczywiście po chwili załamki, jak najszybciej chciałem wrócić do zdrowia i pełnej sprawności. Po 2 miesiącach trenowałem już na 100% i walczyłem o powrót do pierwszej jedenastki.
 

 
Łukasz Zając: W sezonie 2013/14, pod wodzą Grzegorza Tyla, Wolania wywalczyła awans do 3 ligi. Byłeś wówczas jednym z ojców sukcesów. Jak wspominasz ten okres i grę w 3 lidze ?
Łukasz Mikrut: To był mega sukces dla Klubu. Dla mnie oczywiście też. Rozegraliśmy fantastyczny sezon. Z tego co pamiętam nie przegraliśmy meczu u siebie. Rywale strasznie się prężyli na nas w myśl zasady bij mistrza, ale my wtedy mieliśmy mocną pakę i bardzo dobrego trenera. Po awansie zobaczyliśmy ogromny przeskok między 4, a 3 ligą. Inne zespoły traktowały nas troszkę jak egzotyczny klubik z wioski, jednak wiele razy udowodniliśmy, że nie jesteśmy chłopcami do bicia, choć bywało ciężko. 
 
Łukasz Zając: W barwach Wolanii, w 3 lidze, rozegrałeś trzy rundy. Zimą sezonu 2015/16, po dziesięciu latach, zrezygnowano z Twoich usług. Dlaczego ?
Łukasz Mikrut: Pod koniec rundy jesiennej, na meczu ligowym, doznałem poważnej kontuzji barku, przeszedłem operacje i w okresie zimowym przechodziłem rekonwalescencję. Od stycznia powoli trenowałem indywidualnie, w lutym już z drużyną. Informowałem zarząd i trenera, że w kwietniu będę na 100% przygotowany i sprawny do gry i tak było. Niestety, zarząd, chyba w porozumieniu z ówczesnym trenerem, postanowili inaczej. Zdecydowanie nie zgadzałem się z ich zdaniem, a proponując mi warunki współpracy, powiem delikatnie, nie potraktowano mnie poważnie. Więc to ja ostatecznie podjąłem decyzje o zakończeniu współpracy. 
 

 
Łukasz Zając: Od niedawna Wolania ma swojego trenera bramkarzy, ale jakby nie patrzeć, to właśnie Ty jako pierwszy w naszym Klubie, wprowadzałeś zajęcia dla golkiperów. Czy uważasz, że powiększenie sztabu szkoleniowego to dobry ruch ze strony zarządu ?
Łukasz Mikrut: Jak to mówią: lepiej późno, niż wcale. Owszem prowadziłem zajęcia dla naszej grupy bramkarzy, w tym siebie. Nawet kilka razy pracowałem z młodymi chłopakami. Bardzo długo próbowałem zarząd przekonać o potrzebie trenera bramkarzy w klubie. Sam chciałem się podjąć tego zadania, tym bardziej, że pracowałem jako trener bramkarzy w innych klubach. Obecny bramkarz Wolanii Michał Boruch trenował pod moimi skrzydłami w Tarnovii Tarnów. Niestety, wtedy nie bardzo mnie chciano wysłuchać. 
 
Łukasz Zając: Czy piłka nożna została odstawiona przez Ciebie na boczny tor ?
Łukasz Mikrut: Można powiedzieć, że trochę zmieniły mi się priorytety. Przedtem piłka była na pierwszym miejscu, teraz zdecydowanie pierwsze miejsce piastuje rodzina. W momencie zakończenia gry w Wolanii, przemyślałem wiele rzeczy i postanowiłem zakończyć przygodę z piłką jako zawodnik. Jeszcze przez parę lat byłem trenerem bramkarzy na Tarnovii. Tam też prowadziłem, jako trener, juniorów młodszych i starszych. Teraz już cały wolny czas poświęcam rodzinie, a przede wszystkim 9 letniemu synowi, który też złapał bakcyla piłki i wspieram go w tym z całego serca. Oczywiście cały czas śledzę poczynania Wolanii, gdzie spędziłem większą część swojej przygody piłkarskiej. Zazdroszczę zawodnikom i trenerowi warunków do treningów. Życzę całej drużynie sukcesów, zawsze gdzieś w sercu będę miał Wolanię. Spędziłem w tym klubie naprawdę wiele lat, wylałem cysterny potu na treningach i meczach. Grałem z wieloma super chłopakami. Mam nadzieję, że kibice dobrze mnie będą kojarzyć, bo zawsze starałem się zostawić mnóstwo serducha. Powodzenia
Opublikowano w Wolania
piątek, 20 marzec 2020 12:46

Co dalej z piłkarskim sezonem ?

    Z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 cały świat piłki nożnej zatrzymał się w miejscu. Rozgrywki ligowe największych lig jaki i tych mniejszych, regionalnych zostały zawieszone. W Polsce przerwa w zmaganiach potrwa co najmniej do końca marca, ale w piłkarskich kręgach już się mówi o tym, że ten stan może się przedłużyć albo co gorsze - ligowe emocje w tym sezonie się zakończą. Przyjrzymy się więc jak piłkarskie rozgrywki na terenie Małopolski mogą wyglądać w najbliższym czasie.

   Wszystko wskazuje na to, że dzień 31 marca nie będzie ostatnim dniem bez piłki nożnej w regionie. Wszyscy doskonale wiemy, że punkt kulminacyjny zakażeń koronawirusem w Polsce dopiero przed nami, a co za tym idzie przerwa w rozgrywkach zostanie przedłużona. Na jak długo ? Prawdopodobnie do Świąt Wielkanocnych. No właśnie, dzień 15 kwietnia wydaje się datą graniczną, po której ligowe rozgrywki powinny być wznowione. Jeśli przerwa potrwa dłużej to być może sezon 2019/20 zostanie zakończony. W kalendarzu zabraknie bowiem terminów rozgrywania ligowych spotkań, a zawodnicy po miesięcznej przerwie w treningach do zmagań musieli by przystąpić z tak zwanego "biegu" i rozgrywać zawody o stawkę co trzy/cztery dni, co w niższych ligach stanowi problem.

    Jeśli sezon zostanie przedwcześnie zakończony władze Małopolskiego Związku Piłki Nożnej będą musiały podjąć decyzje co dalej. Istnieją trzy możliwości nad którymi trzeba się zastanowić. Pierwsza z nich to anulowanie sezonu 2019/20 (brak spadków i awansów), druga zakończenie rozgrywek po rundzie jesiennej (z awansami i spadkami, bez baraży), trzecia przejść na system rozgrywek wiosna-jesień, a nie jak obecnie jesień-wiosna (możliwość najmniej prawdopodobna - musiałaby zapaść odgórna decyzja PZPN). Na dzień dzisiejszy nikt jeszcze nie wie jak rozwinie się ta niekomfortowa sytuacja więc czekamy na oficjalne informację w tym temacie. 

Aktualizacja:

20.03.2020 godz. 14.15 - Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze Fortuna I ligi, II ligi, III ligi oraz pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie. (Komunikat PZPN ---> Kliknij TUTAJ)

22.03.2020 godz. 17.00 - "Dzielmy wszystkie tabele na dwie grupy i przynajmniej w nich zagrajmy systemem każdy z każdym" - taki rewolucyjny pomysł na dokończenie rozgrywek w niższych ligach ma Andrzej Padewski, wiceprezes PZPN. (Więcej informacji ---> PodkarpacieLIVE)

Opublikowano w Wolania

 
Prezydium Zarządu MZPN zawiesza do końca marca 2020 r. rozgrywki piłkarskie na terenie Małopolski we wszystkich klasach rozgrywkowych seniorów od IV ligi do C klasy. Zawieszenie dotyczy także rozgrywek kobiecych, młodzieżowych i dziecięcych. Prezydium Zarządu MZPN rekomenduje ograniczenie rozgrywania meczów sparingowych i turniejów towarzyskich.
Opublikowano w Wolania
poniedziałek, 09 marzec 2020 07:34

Zebranie sprawozdawcze

  

    Zarząd Ludowego Klubu Sportowego "Wolania" Wola Rzędzińska zaprasza wszystkich sympatyków naszego klubu na Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się w piątek 13 marca o godz. 18.00 w budynku klubowym. Porządek zebrania:
1. Otwarcie zebrania.
2. Wybór przewodniczącego zebrania.
3. Wybór sekretarza zebrania. 
4. Wybór komisji uchwał i wniosków
5. Wybór komisji skrutacyjnej. 
6. Sprawozdanie Zarządu za 2019r.
7. Sprawozdanie finansowe za 2019r.
8. Sprawozdanie komisji rewizyjnej.
9. Dyskusja nad sprawozdaniem finansowym i Zarządu.
10. Podjęcie uchwały zatwierdzającej sprawozdanie finansowe.
11. Dyskusja i wolne wnioski.
12. Zakończenie zebrania. 
Opublikowano w Wolania
sobota, 07 marzec 2020 12:36

Remis przed ligą

Wolania Wola Rz. - Radomyślanka Radomyśl W. 3:3 (2:1)

Br.:  Hebda 5, Płaczek 12, Szosta 70k. - ??? 35, ??? 81, ??? 88
 
  W ostatnim meczu kontrolnym zawodnicy z Woli Rzędzińskiej zremisowali z Radomyślanką Radomyśl Wielki 3:3. Początek spotkania to dominacja naszej drużyny, która po kwadransie gry prowadziła dwiema bramkami. Już w 5min., Artur Hebda zdecydował się na uderzenie sprzed linii szesnastu metrów i otworzył wynik meczu. Chwilę później szarże na prawej stronie Mateusza Michonia skutecznie sfinalizował Jakub Płaczek. Po dwóch trafieniach Wolanii gra się nieco wyrównała. W 35min. Radomyślanka strzeliła gola kontaktowego. Uderzenie z ok. 20m. jednego z graczy przyjezdnych był nie do obrony.
  Po zmianie stron tempo gry wyraźnie opadło, a piłkarze z Radomyśla Wielkiego coraz częściej gościli na połowie Wolanii. W 70min. spotkania, po faulu w szesnastce gości na Jakubie Płaczku, sędzia zawodów wskazał na 11m. Rzut karny na bramkę, pewnym uderzeniem, zamienił Piotr Szosta. Gdy się wydawało, że wynik meczu już do końca nie ulegnie zmianie, ambitnie grający goście dążyli do zmiany niekorzystnego dla siebie wyniku. Ta sztuka, rzutem na taśmę, im się udał. Najpierw, w 81min. Radomyślanka zmniejszyła straty by na dwie minuty przed końcem zawodów doprowadzić do wyrównania.
 
Tomasz Juszczyk po sparingu:
"Za nami ostatni sparing przed ligą i przyznam, że nie tak wyobrażałem sobie zakończenie okresu przygotowawczego. Po pierwsze nie udało nam się zagrać na naturalnej murawie, po drugie nie mogło dziś zagrać 7 zawodników z różnych względów, a po trzecie zagraliśmy dwie różne połowy i moje uczucia po tej grze są mieszane. Jeżeli o pierwszą połowę nie mogę mieć pretensji gdzie dominowaliśmy i stworzyliśmy kilka sytuacji bramkowych oraz to, że założenia taktyczne zostały zrealizowane tak o drugiej zapominamy. Postaramy się wyjaśnić naszą postawę z drugiej połowy we własnym gronie. Przed nami mikrocykl startowy i już dziś zapraszamy naszych kibiców na inauguracje rundy w Bochni."
 
FOTO: H.Świerczek, GALERIA: Z płyty boiska
Opublikowano w Wolania
piątek, 06 marzec 2020 10:40

Sparing nr. 9

   W nadchodzący weekend zawodnicy Wolanii Wola Rzędzińska rozegrają ostatni mecz kontrolny przed wznowieniem rywalizacji w IV lidze. Formę naszych graczy sprawdzi drużyna z Radomyśla Wielkiego - Radomyślanka.  Nasz najbliższy przeciwniki, na co dzień, ligowe punkty zdobywa na poziomie dębickiej Okręgówki, gdzie na półmetku rozgrywek, z dorobkiem 34 oczek plasuje się na 3 miejscu w tabeli. Spotkanie kontrolne pomiędzy Wolanią, a Radomyślanką zostanie rozegrane w sobotę o godz. 12.30 na sztucznym boisku w Woli Rzędzińskiej. 
Opublikowano w Wolania
wtorek, 03 marzec 2020 07:19

Terminarz rundy rewanżowej


   Znany jest już terminarz rundy rewanżowej IV ligi małopolskiej gr. wschodniej. Zespół Wolanii wiosnę rozpocznie 14 marca o godz. 15.00 meczem wyjazdowym w Bochnii. Pierwsze spotkanie domowe podopieczni Tomasza Juszczyka rozegrają 21 marca z rezerwami pierwszoligowej Sandecji. Sezon 2019/20 zakończymy w sobotę 20 czerwca meczem na własnym terenie z ekipom Glinika Gorlice. Pełen terminarz rundy wiosennej można znaleźć TUTAJ 
 
Mecze Wolanii:
Kolejka 18: BKS Bochnia - Wolania 14.03 (sobota) godz. 15.00
Kolejka 19: Wolania - Sandecja II Nowy Sącz 21.03 (sobota) godz. 15.00
Kolejka 20: Orkan Szczyrzyc - Wolania 29.03 (niedziela) godz. 16.00
Kolejka 21: Wolania - Limanovia Limanowa 05.04 (niedziela) godz. 15.00
Kolejka 22: Unia Tarnów - Wolania 11.04 (sobota) godz. 16.00
Kolejka 23: Wolania - Tarnovia Tarnów 19.04 (niedziela) godz. 16.00
Kolejka 24: GKS Drwinia - Wolania 25.04 (sobota) godz. 16.00
Kolejka 25: Wolania - Poprad Muszyna 01.05 (piątek) godz. 17.00
Kolejka 26: Termalica II Nieciecza - Wolania 10.05 (niedziela) godz. 11.00
Kolejka 27: Wolania - Wierchy Rabka Zdrój 13.05 (środa) godz. 17.30
Kolejka 28: Barciczanka Barcice - Wolania 16.05 (sobota) godz. 17.00
Kolejka 29: Lubań Maniowy - Wolania 24.05 (niedziela) godz. 17.00
Kolejka 30: PAUZA
Kolejka 31: Watra Białka Tatrzańska - Wolania  03.06 (środa) godz. 18.00
Kolejka 32: Wolania - Okocimski Brzesko 06.06 (sobota) godz. 18.00
Kolejka 33: Poprad Rytro - Wolania 14.06 (niedziela) godz. 16.00
Kolejka 34: Wolania - Glinik Gorlice 20.06 (sobota) godz. 16.00 
Opublikowano w Wolania
poniedziałek, 02 marzec 2020 06:06

Bez bramek w Stopnicy

AKS 1947 Busko-Zdrój - Wolania Wola Rz. 0:0 (0:0) 

Tomasz Juszczyk po sparingu: 
"Za nami przedostatnia gra kontrolna przed startem rundy wiosennej. Fajnie, że mogliśmy ją rozegrać na naturalnej trawie i niezłym boisku. Do tego zagraliśmy z mocnym taktycznie przeciwnikiem operującym dobrze i szybko piłką. Pierwsza faza meczu pokazała nam że brakuje nam naturalnego boiska i to przeciwnik prezentował się lepiej. Później gra się wyrównała ale nie ustrzegliśmy kilku błędów. Wymagający  rywal pokazał co musimy poprawić zarówno w obronie jak i ataku. Testowany dziś młody obrońca pokazał się z pozytywnej strony i aby zwiększyć konkurencję w zespole będziemy robić wszystko aby podpisać z nim umowę." 
Opublikowano w Wolania
stat4u