4 TARNOVIA Tarnów 1 1 0 0 4 3 3
10 SOKÓŁ Słopnice 1 0 1 0 1 1 1
czwartek, 30 lipiec 2020 06:28

Prasówka: Zagłębiam ustawienie 1-3-6-1 Wyróżniony

Tomasz Juszczyk, trener Wolanii Wola Rzędzińska, w rozmowie z portalem małoGOLska.pl przed rozpoczęciem rozgrywek podsumowuje sezon 2019/2020, chwali sobie warunki klubowe i twierdzi, że ciekawi go ustawienie z trójką defensorów.

małoGOLska.pl: W obecnym sezonie po 1 rundzie nastąpi podział na grupy mistrzowską oraz spadkową. Która lokata będzie zadowalająca po rozegraniu 20 spotkań?
Tomasz Juszczyk: Obecny sezon to nowatorskie rozwiązanie. Podział po pierwszej rundzie na grupę mistrzowską i spadkową powoduje to, że od 1. kolejki każdy mecz będzie grany o wysoką stawkę. Każda drużyna w tej lidze marzy o tym, aby zapewnić sobie udział po jesieni w grupie mistrzowskiej i my też do nich należymy.

małoGOLska.pl: Zmiana w regulaminie rozgrywek zmusza IV ligowe kluby do wystawiania 2 zawodników młodzieżowych w wyjściowym składzie. Większość klubów ma spory problem ze znalezieniem dobrze rokującej młodzieży. Jak wygląda sytuacja w Wolanii z młodzieżowcami?
Tomasz Juszczyk: Wiedziałem, że po sezonie zmieni się regulamin i po kilku latach wraca zapis o młodzieżowcu. Jeszcze przed tamtym sezonem były do tego przymiarki, jednak MZPN przeniósł to w czasie. Testowaliśmy kilku młodzieżowców i w zasadzie z 4 jesteśmy dogadani. Pozostają tylko kwestie transferowe między klubami. Nie chciałbym na razie mówić o nazwiskach, dopóki oficjalnie nie będą z nami związani umowami.

małoGOLska.pl: Wolania to z pewnością mądrze zarządzany klub, widać, że jest pomysł na drużynę. Czy w ciągu najbliższych sezonów możemy liczyć, że Wolania powalczy o coś więcej niż górna połowa tabeli?
Tomasz Juszczyk: Wolania to klub bardzo stabilny. Zarząd zawsze wywiązuje się z obiecanych zawodnikom finansów i trzeba to szanować. Nie chcą działać na wyrost. Jak wiadomo, każdy poziom rozgrywkowy wiąże się w wyższym budżetem. Na dzień dzisiejszy chcemy być w górnej połowie tabeli 4 ligi, a co będzie w przyszłości - pokaże czas.

maloGOLska.pl: Wiele drużyn zaczyna grać 3 obrońców? Jak Pan zapatruje się na ten system? Czy testowaliście ten system w sparingach?
Tomasz Juszczyk: Piłka nożna, jak każda dziedzina życia się rozwija. Jest to jakiś trend, że i na niższych poziomach rozgrywkowych coraz więcej drużyn gra w systemach 3-5-2 lub 3-4-3. My do tej pory nie próbowaliśmy grania z 3 stoperami, ponieważ system w którym funkcjonujemy w przeciągu 2 lat się sprawdzał. Jednak nie wykluczam w przyszłości zmian. Sam mogę przyznać, że zgłębiam ustawienie 1-3-6-1 i być może moja drużyna kiedyś spróbuje tak grać.
Pełny wywiad dostępny na portalu małoGOLska.pl. KLIKNIJ TUTAJ.