Wolania pokonała Legion Pilzno

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

W kolejny meczu kontrolnym, zespół Wolanii pokonał na własnym terenie ekipę Legionu Pilzno 3:1. W grze naszej drużyny widać było świeżość , a samo spotkanie było prowadzone w żywym tempie. Zespół z Pilzna przez całe zawody stworzył sobie nie liczne sytuację do zdobycia gola. Wolania prowadziła grę i co jakiś czas przeprowadzała groźne ataki. Po pierwszych 45 minutach gry na tablicy widniał remis 1:1, choć przy odrobinie skuteczności winno być 3:2 dla naszego zespołu. W 18min. wynik mógł otworzyć Dominik Minorczyk, jednak po dograniu futbolówki z bocznej strefy od Mateusza Michonia, nasz skrzydłowy z 5m. trafił w golkipera przyjezdnych. Nie całe dziesięć minut później wychodzimy na prowadzenie. Autorem gola jest Konrad Fryś, który wykorzystał rzut wolny. W 32min. spotkania powinno być już 2:0 dla Wolanii, ale tym razem niepilnowany na piątce Piotr Szosta przenosi futbolówkę nad poprzeczką. Niewykorzystana sytuacja zemściła się chwile później. Błąd Marcina Tubka, przy próbie wybicia piłki, wykorzystał napastnik Legionu, który w sytuacji oko w oko z naszym bramkarzem posłał futbolówkę obok bezradnego Michała Borucha. Jeszcze przed końcowym gwizdkiem zakotłowało się w szesnastce Wolanii, ale tym razem na posterunku był nasz golkiper.
   Po zmianie stron gra nieco siadła jednak z minuty na minutę podopieczni Tomasza Juszczyka się rozgrywali. Kwadrans po wznowieniu gry swoje szanse na gola mieli Jakub Płaczek oraz Szczepan Baran, ale ich strzały nie znalazły drogi do bramki przeciwników. Końcowy wynik rozstrzygnął się dopiero w końcówce spotkania. W 83min., po faulu w polu karnym na Arturze Nowaku, rozjemca zawodów wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Konrad Fryś dla którego było to drugie trafienie w meczu. W doliczonym czasie gry, Piotr Szosta, po indywidualnej akcji , ustala wynik spotkania.
    Następny mecz kontrolny Wolania rozegra za tydzień w sobotę. Tym razem gracze z Woli Rzędzińskiej udadzą się do Dębicy, by tam o godz. 10.30 rywalizować z ekipom Igloopolu Dębica.