REKLAMA

Tabela ligowa

Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points
1 UNIA Tarnów 16 11 3 2 42 17 36
2 POPRAD Muszyna 16 9 5 2 35 17 32
3 WOLANIA Wola Rz. 16 10 2 4 35 23 32
4 SANDECJA II Nowy Sącz 16 10 1 5 40 16 31
5 TERMALICA II Nieciecza 16 9 2 5 32 22 29
6 LUBAŃ Maniowy 16 9 2 5 30 21 29
7 LIMANOVIA Limanowa 16 9 2 5 32 25 29
8 BOCHEŃSKI KS 16 7 4 5 31 27 25
9 WIERCHY Rabka Zdrój 16 7 3 6 23 20 24
10 GLINIK Gorlice 16 7 2 7 21 20 23
sobota, 20 lipiec 2019 11:46

Porażka w brzydkim meczu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

    Za zawodnikami Wolanii kolejny mecz kontrolny. Tym razem gracze z Woli Rzędzińskiej, na boisku Sokoła Wałki, ulegli przedstawicielowi IV ligi podkarpackiej Błękitnym Ropczyce 1:3. Dzisiejsze spotkanie było brzydkim widowiskiem, a to dlatego, że każde starcie powodowało spięcia między zawodnikami obydwu drużyn.
   W pierwszej części gry, więcej pokazali gracze z Ropczyc, którzy żywiej poruszali się po boisku. Zaraz na początku meczu, po błędzie Karola Jańca przy wyprowadzeniu piłki, z linii bramkowej futbolówkę wybił Konrad Fryś. Chwilę później swoją szanse miał zespół Wolanii, jednak po strzale Jakuba Płaczka, piłka nie znalazła drogi do bramki. W 24min., po stałym fragmencie gry, zrobiło się gorąco w szesnastce naszej drużyny, ale dośrodkowana futbolówka minęła wszystkich zawodników i minimalnie przeszła obok słupka. Pięć minut później goście wyszli na prowadzenie. Piłkę z środka pola spadła pod nogi napastnika Błękitnych, a ten nie dał szans Boruchowi. Wolania próbowała szybko odpowiedzieć, jednak mocne uderzenie Mateusza Michonia został zablokowany. W 38min., gry ekipa z Ropczyc, podwyższyła wynik spotkania. Po dośrodkowaniu z prawej strony, z piłką minął się Marcin Tubek, a zawodnikowi przyjezdnych zostało tylko dopełnić formalności.
   Po zmianie stron zespół Wolanii, w porównaniu do pierwszych 45 minut, w poczynaniach ofensywnych zaprezentował się zdecydowanie lepiej. Nasi zawodnicy stworzyli sobie kilka sytuacji ale brakowało celności. W 60min., po rzucie różnym, od utraty gola Wolanie uratował Michał Boruch, który sparował niebezpieczny strzał głową poza plac gry. Pięć minut później Błękitni prowadzili już 3:0. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się jeden z pomocników gości, a futbolówka wylądowała w okienku bramki. Wolania pomimo trzy bramkowej straty, próbowała odkuć się rywalowi. W przeciągu minuty, szanse na strzelenie bramki kontaktowej, dwukrotnie miał Mateusz Michoń, jednak w obu przypadkach z opresji obronną ręką wychodził bramkarz z Ropczyc. Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem Błękitni sprezentowali nam gola. Nieporozumienie między bocznym obrońca, a golkiperem wykorzystał Artur Hebda i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.
    Kadra zespołu Wolanii na najbliższy sezon powoli się krystalizuje. W dzisiejszej grze kontrolnej, szkoleniowiec zespołu z Woli Rzędzińskiej sprawdzał Szczepana Barana z Tuchovii Tuchów. Następny sparing podopieczni Tomasza Juszczyka rozegrają za tydzień w sobotę o godz. 10.30. Przeciwnikiem Wolanii, będzie ekipa Legionu Pilzno. Jeśli chodzi o miejsce rozegrania zawodów to w grę wchodzi nasz stadion lub obiekt Sokoła Wałki.
Statystyki z meczu KLIKNIJ TUTAJ
 
Mecze drużyn IV ligi:
AKS Ujanowice - Limanovia Limanowa 0:3
Wisła II Kraków - Limanovia Limanowa 3:2
Zalesianka Zalesie - Orkan Szczyrzyc 0:4
Orkan Szczyrzyc - Poprad Muszyna 4:2
Cracovia II Kraków - BKS Bochnia 4:1
Sokół Kocmyrzów - GKS Drwinia  2:2
Termalica II Bruk Bet Nieciecza - Glinik Gorlice 1:0
Wierchy Rabka Zdrój - Lider Włocławek 1:2
Strażak Mokrzyska - Tarnovia Tarnów 0:2
Okocimski Brzesko - Orzeł Ryczów 0:4
Czytany 707 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 22 lipiec 2019 19:11
stat4u