sobota, 20 lipiec 2019 11:46

Porażka w brzydkim meczu

(1 Głos)

Za zawodnikami Wolanii kolejny mecz kontrolny. Tym razem gracze z Woli Rzędzińskiej, na boisku Sokoła Wałki, ulegli przedstawicielowi IV ligi podkarpackiej Błękitnym Ropczyce 1:3. Dzisiejsze spotkanie było brzydkim widowiskiem, a to dlatego, że każde starcie powodowało spięcia między zawodnikami obydwu drużyn.
   W pierwszej części gry, więcej pokazali gracze z Ropczyc, którzy żywiej poruszali się po boisku. Zaraz na początku meczu, po błędzie Karola Jańca przy wyprowadzeniu piłki, z linii bramkowej futbolówkę wybił Konrad Fryś. Chwilę później swoją szanse miał zespół Wolanii, jednak po strzale Jakuba Płaczka, piłka nie znalazła drogi do bramki. W 24min., po stałym fragmencie gry, zrobiło się gorąco w szesnastce naszej drużyny, ale dośrodkowana futbolówka minęła wszystkich zawodników i minimalnie przeszła obok słupka. Pięć minut później goście wyszli na prowadzenie. Piłkę z środka pola spadła pod nogi napastnika Błękitnych, a ten nie dał szans Boruchowi. Wolania próbowała szybko odpowiedzieć, jednak mocne uderzenie Mateusza Michonia został zablokowany. W 38min., gry ekipa z Ropczyc, podwyższyła wynik spotkania. Po dośrodkowaniu z prawej strony, z piłką minął się Marcin Tubek, a zawodnikowi przyjezdnych zostało tylko dopełnić formalności.
   Po zmianie stron zespół Wolanii, w porównaniu do pierwszych 45 minut, w poczynaniach ofensywnych zaprezentował się zdecydowanie lepiej. Nasi zawodnicy stworzyli sobie kilka sytuacji ale brakowało celności. W 60min., po rzucie różnym, od utraty gola Wolanie uratował Michał Boruch, który sparował niebezpieczny strzał głową poza plac gry. Pięć minut później Błękitni prowadzili już 3:0. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się jeden z pomocników gości, a futbolówka wylądowała w okienku bramki. Wolania pomimo trzy bramkowej straty, próbowała odkuć się rywalowi. W przeciągu minuty, szanse na strzelenie bramki kontaktowej, dwukrotnie miał Mateusz Michoń, jednak w obu przypadkach z opresji obronną ręką wychodził bramkarz z Ropczyc. Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem Błękitni sprezentowali nam gola. Nieporozumienie między bocznym obrońca, a golkiperem wykorzystał Artur Hebda i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.
    Kadra zespołu Wolanii na najbliższy sezon powoli się krystalizuje. W dzisiejszej grze kontrolnej, szkoleniowiec zespołu z Woli Rzędzińskiej sprawdzał Szczepana Barana z Tuchovii Tuchów. Następny sparing podopieczni Tomasza Juszczyka rozegrają za tydzień w sobotę o godz. 10.30. Przeciwnikiem Wolanii, będzie ekipa Legionu Pilzno. Jeśli chodzi o miejsce rozegrania zawodów to w grę wchodzi nasz stadion lub obiekt Sokoła Wałki.
Statystyki z meczu KLIKNIJ TUTAJ

Mecze drużyn IV ligi: