sobota, 06 lipiec 2019 10:38

Jak będzie wyglądała IV liga.

Jak podał na swojej stronie internetowej Małopolski Związek Piłki Nożnej zmagania w nadchodzącym sezonie IV ligi gr. wschodniej rozpoczną się w weekend 10/11 sierpnia. Wolania swój pierwszy mecz rozegra na własnym terenie, a przeciwnikiem naszego zespołu będzie ekipa BKS-u Bochnia. IV liga w nadchodzącym sezonie będzie liczyła 17 drużyn, a co za tym idzie w każdej kolejce będzie pauzowała jedna drużyna. Nasz zespół takową pauzę zaplanowaną ma w 13 kolejce w weekend 12/13 października. Po sezonie 2019/20 skład IV ligi powróci do 16-to drużynowego systemu.
    Jeśli chodzi o drużyny z którymi będziemy rywalizować w nadchodzącym sezonie to prawie wszystko jest już jasne. Podopieczni Tomasz Juszczyka, o ligowe punkty będą rywalizować z zespołami: Unii Tarnów, Limanovii Limanowa, Watry Białka Tatrzańska, Popradu Muszyna, Sandecji II Nowy Sacz, BKS-u Bochnia, Okocimskiego Brzesko, Glinika Gorlice, Lubania Maniowy, Tarnovii Tarnów, Orkana Szczyrzyc, Barciczanki Barcice, Termalici II Nieciecza, Wierchami Rabka Zdrój, Popradu Rytro oraz no właśnie.
   Jak można przeczytać na stronie MZPN (TUTAJ), zwycięzca okręgówki gr.I Tarnów zespół Olimpii Kąty zrezygnował z występów w IV lidze, a zespoły z miejsc 2 i 3 tejże grupy, czyli Rylovia Rylowa oraz Naprzód Sobolów, nie wyraziły zainteresowania awansem i dzięki temu czwarto ligowy byt zachował zespół GKS-u Drwinia. Po tej informacji do gry włączyła się ekipa GKS-u Gromnik, która ukończyła sezon 2018/19 na drugiej lokacje w tarnowskiej okręgówce gr. II, powołując się na obowiązujące przepisy dotyczące awansów i spadków (W sytuacji, gdy klub uzyska awans do wyższej klasy rozgrywkowej i podejmie decyzję o rezygnacji z tego uprawnienia, to awans uzyskuje klub, który zajął drugie miejsce, a w następnej kolejności klub z drugiego miejsca w innej równorzędnej terytorialnie grupie tej samej klasy rozgrywkowej, wg kryteriów ustalonych przez Wydział Gier MZPN bądź Wydział/Komisję Gier danego OZPN lub Podokręgu). Przepisy, które zostały ustalone przez MZPN, jak widać nie są respektowane przez te „organ”, a potwierdza to fakt iż według przedstawicieli klubu z Gromnika nikt z Małopolskiego Związku Piłki Nożnej nawet się z nimi nie skontaktował z zapytaniem o chęć awansu do wyżej ligi. Patrząc na to co się dzieje trudno określić pełen skład IV ligi na zbliżający się sezon. Zdaniem naszego portalu, przepisów i masy kibiców z regionu tarnowskiego to właśnie zespół Gromnika powinien uzyskać awans. Wszystko wyjaśni się w najbliższym tygodniu przy „zielonym stoliku”. Więcej na ten temat można przeczytać w podanych linkach: FUTMAL I, FUTMAL II, Z Płyty boiska I, Z płyty boiska II, Gazeta Krakowska. Rozwój sytuacji można tez śledzić na bieżąco na facebookowym koncie zespołu z Gromnika, który znajdziecie TUTAJ.
   Wstępny terminarz gier IV ligi możecie znaleźć TUTAJ
Czytany 335 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 11 lipiec 2019 12:12